„Universitetų vasaros iššūkis“ pristatytas Olandijoje vykusioje ENAS konferencijoje

19 Gruod. 2018

46205440 2293150624051281 4585827519281758208 n

Projektas „Universitetų vasaros iššūkis“, šiais metais pakvietęs septyniolikos aukštųjų mokyklų bendruomenės narius vasarą praleisti fiziškai aktyviai, buvo pristatytas metinėje ENAS (European Network of Academic Sports Services) konferencijoje „Sustainability in University and College Sport”.

Projektas atkreipė dėmesį į akademinių institucijų daugiasluoksniškumą ir pasiūlė formulę, kaip pasitelkiant konkurencijos principą siekti bendro tikslo - šiuo atveju, sveiko ir fiziškai aktyvaus bendruomenės narių gyvenimo būdo.

2018-ųjų metų vasarą vykusio žaidimo metu įvairių universitetų padaliniai - fakultetai, institutai, administracija ir kiti - tapo komandomis, kurios kaupė bendroje savo universiteto lentelėje grafiškai atvaizduojamus fizinio aktyvumo taškus. Kiekvienas dalyvis galėjo atskirai pamatyti ir savo rezultatus savo universiteto lentelėje bei palyginti su kitų komandos narių rezultatais. Nario fizinio aktyvumo įrašai taip pat buvo matomi tiek padalinio-komandos grafike, tiek individualiame profilyje, kur asmeniniai vieno žmogaus įrašai buvo pateikiami kitų dienų įrašų kontekste. Šie keturi spalvingi grafikai skatino bei stiprino dalyvių motyvaciją pasitempti tiek prieš kitas komandomis, tiek prieš kitus savo komandos narius (net jei projekte užsiregistruota pseudonimu), tiek prieš save, nesustojant ir siekiant užsibrėžto tikslo - pvz., fiziškai aktyviai praleisti bent 30 min. per dieną pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas.

Specialiai 2016 metais Vilniaus universitetui sukurtas „VU Vasaros iššūkis“, šiais metais sukvietė net septyniolika universitetų susieti universiteto reprezentuojamą aukšto lygio akademinį gyvenimą su kokybišku, sveiku, fiziškai aktyviu laisvalaikiu. Projekte draugiškai varžėsi ir kuo aktyvesniais būti stengėsi vienuolika Lietuvos aukštųjų mokyklų (Lietuvos sporto universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kauno kolegija, Šiaulių universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Klaipėdos universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) bei septyni užsienio universitetai: Wingate koledžas (Israelis), Lisabonos universitetas, Porto universitetas (Portugalija), Midlesekso universitetas, Kylio universitetas (Dž. Britanija), Kilio universitetas, Berlyno laisvasis universitetas (Vokietija).