Universitetų vasaros iššūkyje 2019 - beveik milijonas aktyvių minučių

06 Rugs. 2019
Universitetų vasaros iššūkyje 2019 - beveik milijonas aktyvių minučių

Rugsėjo 1-ąją baigėsi ne tik kalendorinės vasaros sezonas, bet ir tris mėnesius vykęs tarptautinis projektas „Universitetų vasaros iššūkis“.

Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro organizuotose žaidynėse varžėsi beveik pusantro tūkstančio studentų, dėstytojų, administracijos ir kitų darbuotojų iš Lietuvos ir Europos universitetų. Dalyviai projekto platformoje fiksavo savo fizinį aktyvumą, taip uždirbdami taškus savo aukštajai mokyklai, kurių šių metų žaidynėse buvo vienuolika: Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Lietuvos sporto universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Šiaulių universitetas ir Vilniaus universitetas. Prie Projekto šiais metais taip pat prisijungė Portugalijos Porto universitetas ir Wingate koledžas Izraelyje.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. projekto platformoje www.aktyvi-vasara.vu.lt iš viso buvo užregistruota beveik milijonas aktyviai praleistų minučių! Aktyviausiai šiais metais pasirodė Lietuvos sporto universiteto bendruomenė, aktyviausio universiteto vardą ginanti jau nuo 2017 metų.

Antrąją vietą judriosiose vasaros žaidynėse iškovojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto bendruomenė, nuo pat birželio mėnesio pradžios entuziastingai ėmusi pildyti aktyvumo minutes.

2019 09 01

Džiugu, jog šiais metais Vilniaus universitetas iškovojo prizinę – trečiąją vietą - ir buvo aktyvus beveik 400 tūkst. minučių! Aktyviausiai tarp VU fakultetų ir neakademinių padalinių pasirodė Centrinė administracija, užtikrintai išsiveržusi į priekį jau vasaros pradžioje ir antroje vietoje palikusį praėjusių metų aktyviausius - Kauno fakultetą. Įdomu, jog lyderių komandoje galima rasti ne tik aktyvų laisvalaikį mėgstančių Universiteto administracijos darbuotojų, bet ir intensyviai bėgiojančių, pasiruošusių įveikti maratono distanciją! Trečioji pozicija atiteko Sveikatos ir sporto centro kolektyvui, jau ketvirtą vasarą iš eilės organizuojančiam šį Projektą.

2019 09 01 VU

Visus rezultatus galima rasti Projekto svetainėje www.aktyvi-vasara.vu.lt

Universitetų vasaros iššūkis – tai linksmas fizinės, psichologinės ir socialinės sveikatos skatinimo akademinėse bendruomenėse iššūkis, kviečiantis vasaros metu pasivaržyti tiek su savimi, tiek su kolegomis, tiek su kito padalinio komanda, universitetu ar šalimi, ir išsiugdyti sveiką įprotį kiekvieną dieną leisti fiziškai aktyviai: pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, bent 30 minučių per dieną turėtų būti praleistos fiziškai aktyviai.

Universitetų vasaros iššūkis vyks ir kitą vasarą – bendromis pastangomis aktyvinkime Universiteto bendruomenę!